Droužkovice

O nás

Mateřská škola se nachází ve středu obce vedle obecního úřadu a kostela. Mateřská škola je bývalá fara tohoto kostela. Od roku 1963 je mateřskou školou. Od roku 1973 bylo do mateřské školy investováno a budova prodělala velké úpravy. Obec Droužkovice ji získala do vlastnictví od církve roku 2004. Do zvelebování mateřské školy  investuje obec nemalé finanční prostředky. Každým rokem je v mateřské škole o letních prázdninách provedena oprava a zvelebování školy.

Při vstupu do mateřské školy je šatna pro děti, vpravo je kuchyň a místnost na čištění zeleniny se šatnou pro kuchařku. Na té samé chodbě je šatna pro pedagogický personál, kotelna, sociální zařízení pro kuchařku a prádelna se sušárnou. Vlevo je jídelna se skladem potravin.

V prvním patře se nachází třída Ferdů a Krtečků, kuchyňský koutek, ředitelna a sociální zařízení pro děti.

Všechny třídy jsou svým vybavením a doplňky přizpůsobeny potřebám všech dětí. Jsou zde herní koutky s hračkami a stavebnicemi, pomůckami pro pracovní i výtvarné činnosti, které jsou dětem volně k dispozici. Hračky se průběžně doplňují a obnovuji novými. Na třídách i v ostatních prostorách budovy je výzdoba, na které se podílejí i naše děti - celkově vytváří dojem esteticky příjemného prostředí, interiéry jsou doplněny dřevěnou, pohádkovou dekorací. Herna ve třídě Krtečků je využívána k organizaci různých akcí např.  divadelní a hudební představení, besídky a jako ložnice.

Ke škole náleží i rozlehlá zatravněná zahrada se stromy, která je oddělena zdí a živým plotem. Je vybavena dřevěnou sestavou prolézaček a klouzačky, sestavou houpaček, dřevěným vláčkem a pružinovými houpadly. Zahrada nabízí dětem spoustu prostoru ke hrám a volnému využití.

Školka

dnes, pondělí 29. 4. 2024
oblačno 22 °C 9 °C
úterý 30. 4. skoro jasno 23/11 °C
středa 1. 5. slabý déšť 21/12 °C
čtvrtek 2. 5. skoro jasno 22/12 °C

Svátek má Robert

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den proti hluku
  • Mezinárodní den tance
  • Světový den imunologie
  • Mezinárodní den letectví a kosmonautiky

Zítra má svátek Blahoslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den pracoviště

Duben hojný vodou - říjen vínem.

Na Petra mučedníka je dobře vysazovat zelí na pole.