Droužkovice

O nás

Školní rok začíná 1. září a končí 31. srpna následujícího kalendářního roku. Období předškolního vzdělávání bude uzavřeno ve čtvrtek 30. června 2022. Provoz školy je zahájen od  6. 00 nejdéle do 16. 00 hodin.

Mateřská škola se nachází ve středu obce vedle obecního úřadu a kostela. Mateřská škola je bývalá fara tohoto kostela. Od roku 1963 je mateřskou školou. Od roku 1973 bylo do mateřské školy investováno a budova prodělala velké úpravy. Obec Droužkovice ji získala do vlastnictví od církve roku 2004. Do zvelebování mateřské školy  investuje obec nemalé finanční prostředky. Každým rokem je v mateřské škole o letních prázdninách provedena oprava a zvelebování školy.

Při vstupu do mateřské školy je šatna pro děti, vpravo je kuchyň a místnost na čištění zeleniny se šatnou pro kuchařku. Na té samé chodbě je šatna pro pedagogický personál, kotelna, sociální zařízení pro kuchařku a prádelna se sušárnou. Vlevo je jídelna se skladem potravin.

V prvním patře se nachází třída Ferdů a Krtečků, kuchyňský koutek, ředitelna a sociální zařízení pro děti.

Všechny třídy jsou svým vybavením a doplňky přizpůsobeny potřebám všech dětí. Jsou zde herní koutky s hračkami a stavebnicemi, pomůckami pro pracovní i výtvarné činnosti, které jsou dětem volně k dispozici. Hračky se průběžně doplňují a obnovuji novými. Na třídách i v ostatních prostorách budovy je výzdoba, na které se podílejí i naše děti - celkově vytváří dojem esteticky příjemného prostředí, interiéry jsou doplněny dřevěnou, pohádkovou dekorací. Herna ve třídě Krtečků je využívána k organizaci různých akcí např.  divadelní a hudební představení, besídky a jako ložnice.

Ke škole náleží i rozlehlá zatravněná zahrada se stromy, která je oddělena zdí a živým plotem. Je vybavena dřevěnou sestavou prolézaček a klouzačky, sestavou houpaček, dřevěným vláčkem a pružinovými houpadly. Zahrada nabízí dětem spoustu prostoru ke hrám a volnému využití.

Školka

dnes, středa 19. 1. 2022
zataženo 4 °C -1 °C
čtvrtek 20. 1. sněžení 3/-3 °C
pátek 21. 1. mírné sněžení 0/-5 °C
sobota 22. 1. zataženo 2/-4 °C

Svátek má Doubravka

Zítra má svátek Ilona

Když v lednu včely vyletují, to nedobrý rok ohlašují.

Když na Alžbětu sněží, sníh dlouho poleží.